Hrvatska odbojkaška natjecanja
NOVOSTI

Pobjeda Centrometala protiv Kitro Varaždina u derbiju 12. kola Superlige, poraz Splita u Sisku

U lokalnom derbiju odigranom u Varaždinu domaći je Kitro Varaždin izgubio od Centrometala s 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 11:25), u susretu koji je potrajao 99 minuta. Nakon 1-1 u setovima gosti su osvojili slijedeća dva u kojima su skoro od početka svaki puta uvjerljivo vodili. Centrometal se ovom pobjedom učvrstio na četvrtoj poziciji koja vodi na Final Four, i ima dvije pobjede više u odnosu na petoplasirane Varaždince.

"Izgubili smo zasluženo od danas boljeg suparnika. Jako mi je žao zbog toga jer smo u posljednja tri tjedna odradili fenomenalne pripreme za nastavak Superlige, atmosfera je bila super, ali nažalost ništa od toga nismo pokazali. To je nažalost sport, ali to nas ne smije obeshrabriti, tek je 1.kolo nastavka prvenstva, još je puno utakmica pred nama i ovim porazom nam ne smije pasti motivacija već moramo nastaviti s ovako dobrim radom i rezultati će doći."

Trećeplasirana Mladost se, kao gost, lako obračunala na gostovanju u Novom Zagrebu protiv šesto plasirane momčadi Medicinar Trnja, pobijedivši 3:0 (12, 15, 16) za 65 minuta igre.

Poslije utakmice Roko Vlašić, odbojkaš Mladosti, kazao je:

„Uvjerljivo smo pobijedili u dobroj igri. Trener je dao priliku skoro svim igračima da igraju, a mi želimo i dalje nastaviti s nizom pobjeda kako bi se na kraju mogli boriti za prvo mjesto, što nam je krajnji cilj.“

Borna Kljajić, libero Medicinar Trnja, dodao je:

„Prvi smo set loše odigrali, drugi nešto bolje, uspostavili neki ritam igre, ali to nije dovoljno za jaku momčad Mladosti. Okrećemo se zato slijedećem susretu protiv Zadra u kojem želimo pobjedu u sigurno napetoj utakmici.“

Zadar je pak kod kuće izgubio od Ribola Kaštela s 0:3 (20, 18, 18) za 75 minuta igre, pa su im se tako gosti revanširali za poraz u Kupu Hrvatske kojim su pretposljednji Zadrani neočekivano dobili drugoplasiranu momčad Superlige.

Mursa Osijek, vodeća momčad Superlige, s 3:0 (20, 15, 20) pobijedila je za 71 minutu kod kuće Rijeku, koja se trenutno nalazi na 9. mjestu.

Lovro Maglica iz gostujuće momčadi kazao je kratko:

„Čestitke Osječanima na pobjedi, bila je dobra borba, mi smo dali sve od sebe ali su oni zasluženo pobijedili.“

Petar Majer, odbojkaš Murse Osijek rekao je:

„Nastavili smo pobjednički niz, ovo nam je 12. pobjeda u Superligi. Odigrali smo jako dobro, držali se svega što smo prije dogovorili s trenerom, i zasluženo dobili. U idućem kolu igramo s Marsoniom pa također očekujemo novu pobjedu. „

Posljednje plasirana Marsonia, još bez pobijede, je na gostovanju u Rovinju izborila 1 bod, domaćin je na kraju pobijedio s 3:2 (20:25, 26:24, 22:25, 25:20, 16:14), nakon iscrpljujuće 131 minute igre.

Prvi je set pripao gostima iz Slavonskog Broda, u drugom je vodio Rovinj, no u finišu gosti izjednačavaju na 24:24, da bi slijedeća dva poena ipak pripala domaćinu. Treći ponovno ide na stranu gostiju, imaju 2-1 u setovima, no u četvrtom nisu iskoristili prednost od +4 poena u tri navrata, posljednji puta kod 14:10, pa Rovinj serijom 4-0 dolazi u egal. Posljednji egal bilježimo kod 16:16, a od tada domaćin preuzima vodstvo i na kraju izjednačava na 2-2 u setovima.

Peti set dramatičan, gosti su poveli, minimalno (6:5), domaći uzvratili, čak imali i 12:8, ali u finišu sve je opet došlu u egal, 13:13. Marsonia je imala set meč loptu kod 14:13, koja nije iskorištena, a domaćin serijom 3-0 odlazi na 16:14 i osvaja dva boda, kojima se zadržao na sedmoj poziciji.

Deseti Sisak je s 3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:22) pobijedio osmi Split u susretu koji je trajao 106 minuta. Imali su Splićani u prvom setu vodstvo od 23:20, ali Sisak serijom 5-0 dolazi prvi do 25. poena. U drugom gosti vode 7:2 i posljednji puta 14:13, ali domaćin ponovno okreće set u svoju korist za 2-0 u setovima. Treći je otišao na stranu gostiju koji vode cijelo vrijeme, iako Sisak ima 24:24 u finišu. No, četvrti set Sisak više ne dozvoljava da mu ispadne iz ruke i na kraju pobjeđuju s 3-1.