Hrvatska odbojkaška natjecanja
NOVOSTI

Splićanke tek u petom setu pobijedile Brda u lokalnom derbiju

Odbojkašice Splita tek su u petom setu uspjele slomiti otpor posljednje plasiranih Brda u lokalnom derbiju. Poslije 134 minute pobijedila je ekipa Splita s 3:2 (25:22, 25:23, 24:26, 15:25, 15:6).

Nakon vodstva od 2-0 u setovima Split je u trećem imao dvije set-meč lopte, kod 24:22 i 24:23, ali serijom 4-0 Brda su dobila set sa 26:24. U četvrtom je Split vodio 9:4, a nevjerojatnom serijom 9-0 Brda preokreću rezultat i na kraju osvajaju set sa +10 (25:15). No, nakon što su uspjele izjednačiti na 2-2 u setovima Brda više nisu imala snage ni koncentracije za totalni preokret, već je Split vrlo lako slavio u petom setu i osvojio dva boda.

Vodeća Mladost je s 3:0 (20, 19, 19) za 75 minuta pobijedila gradskog rivala Dinamo. Andrea Mihaljević s 14 poena najučinkovitija kod pobjednica, koje su bolje servirale (7-4), blokirale (8-5) i napadale (41-23), ali i više griješile (26-19).

Enna Vukovar je s 3:1 (26:24, 25:19, 19:25, 25:19) pobijedila u petak Osijek u utakmici koja je trajala 104 minute igre, dok je Rijeka CO u lokalnom derbiju slavila u Puli protiv Velog Vrha s 3:0 (22, 23, 22) nakon 68 minuta igre. U prva dva seta domaće su imale egal još do 22:22...

Kelteks je pomalo neočekivano pobijedio Marinu Kaštela s 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:19) u gostima, nakon 116 minuta igre, pa su sada Karlovčanke preskočile Kaštelanke i zauzele drugu poziciju na tablici sa skorom 9-2 i 27 bodova, dok ih Marina ima 23.

Ribola Kaštela pobijedila su Nebo s 3:1 (25:16, 22:25, 25:23, 25:17) nakon 105 minuta igre.