Hrvatska odbojkaška natjecanja
NOVOSTI

Derbi začelja pripao Puljankama, Vukovarke slavile u Zaprešiću
Derbi začelja pripao Puljankama,  Vukovarke slavile u Zaprešiću
U 6. kolu Superlige odbojkašica, u derbiju začelja Veli Vrh je s 3:2 (21:25, 16:25, 25:16, 25:22, 15.8) pobijedio Brda u Splitu poslije 117 minuta igre, nakon što su Puljanke gubile 0-2 u setovima. Presudan je očito bio četvrti set u kojem su gošće vodile 22:19, domaće izjednačile serijom 3-0 na 22:22, a Puljanke onda uzvratile istom mjerom do 25:22. Puljankama je ovo prva pobjeda u Superligi ove sezone, i trenutno su na pretposljednjem mjestu s 3 boda, dok su Brda posljednja, bez pobjede i samo s 1 bodom.
Osijek je kod kuće pobijedio Rijeku CO s 3:1 (25:10, 25:23, 17:25, 25:14) nakon 87 minuta igre. U drugom setu, koji su izgubile, Riječanke su vodile 23:22, da bi domaće serijom 3-0 uzele taj set sa 25:23 za vodstvo od 2-0 u setovima.

Tamara Popić iz ekipe Rijeke CO nakon meča je kazala:

„Osijek je ušao jako borbeno i 'nabrijano' u utakmicu i lako dobio prvi set. U drugom smo se mi bolje snašle i bilo je gusto do kraja. Treći set smo uspjele dobiti u svoju korist ali na kraju su Osječanke zasluženo slavile. Mi nismo igrale dobro u obrani, a suparnice su nas dobro blokirale i dobro branile i pobijedile na kraju. Ovo nije bio naš dan, iako smo se ozbiljno pripremale za ovu utakmicu.“

Rea Rajndl, iz pobjedničke ekipe Osijeka rekla je poslije meča:

„Odigrale smo odličnu utakmicu, i čestitke idu mojim suigračicama, ali i Riječankama na dobroj igri. Veselimo se slijedećem kolu i nadamo se da će biti jednako ovako uspješno za nas.“

Split je kod kuće s 3:0 (21, 18, 22) pomalo neočekivano pobijedio Dinamo za samo 79 minuta igre zadržavši se u samom vrhu tablice Superlige.

Susret Neba i Enne Vukovar bio je vrlo zanimljiv i neizvjestan. Domaće su povele s 2-0, iako su oba seta završila tijesno u njihovu korist, sa 25:23. U trećem Vukovarke kreću od početka snažno, imaju i +12 vodstvo (23:11) da bi set okončale na 25:13. Četvrti je bio puno izjednačeni, 9:9, 15:15, 18:18, 24:24, no gošće ipak uspijevaju dobiti i taj period igre sa 26:24. Konačnog je pobjednika presudio peti set, iskusnije Vukovarke su slavile sa 15:11 za konačnih 3-2 u setovima.

Susret Kelteks Karlovca i Ribola Kaštela trajao je 107 minuta a pobijedila je pred tv kamerama SPTV domaća ekipa s 3:1 (25:22, 23:25, 25:23, 25:17). Karlovčanke su vodile u drugom setu s 21:17, a gošće preokrenule rezultat serijom 6-0 i dobile taj set za 1-1 u setovima. U trećem je bilo 23:23, ali Karlovčankama pripadaju posljednja dva poena da bi u četvrtom potpuno iz dominirale i zasluženo pobijedile.

Rita Bogati Pantelić, karlovačka odbojkašica, rekla je:

"Bila je teška utakmica, cijeli smo se tjedan pripremali za nju. Bilo je i grešaka, pogotovo na servisu, ali smo uspjele pobijediti i to je najvažnije."

Dijana Karatović iz ekipe Ribola Kaštela dodala je:

"Ekipa Karlovca bila je bolja u ovom susretu, dominantnija, a mi se okrećemo novim utakmicama, prva protiv Splita."

U posljednjoj utakmici 6. kola Superlige odbojkašicama HAOK Mladost trebalo  je samo 71 minutu da na gostujućem terenu pobijede OK Marinu Kaštela s 3:0 u setovima (25:19, 25:13, 25:14).