Hrvatska odbojkaška natjecanja
NOVOSTI

Mladostaši ipak bez Lige prvaka

Nakon što su u prvoj utakmici protiv lisabonske Benfice izgubili 0:3, odbojkaši zagrebačke Mladosti poraženi su i u uzvratnom susretu trećeg pretkola Lige prvaka rezultatom 1:3.

Tim porazom Mladostaši nisu uspjeli izboriti plasman u Ligu prvaka, no njihov europski put nastavlja se u CEV kupu, kojem će se pridružiti u osmini finala.

U prvih 50 minuta susreta pred punim tribinama Doma odbojke, odbojkaši Benfice riješili su pitanje odlaska među odbojkašku elitu, koliko im je trebalo da povedu 2:0 u setovima i ugase 20-godišnji san Mladostaša o povratku u Ligu prvaka.

U prvom setu izabranici Rade Malevića držali su rezultatski egal do 8:8, kada su gosti nanizali dva poena za prednost koju su zadržali do kraja seta (20:25), dok se isti scenarij, rana prednost i nadmoć Portugalaca, mogao vidjeti i u drugom setu (19:25).

Treći “utješni” set pripao je Mladostašima (25:20), dok su gosti iz Portugala u posljednjem setu potvrdili kvalitetu za konačnih 1:3 na semaforu. (21:25)

Najbolji igrač u portugalskim redovima bio je Thiago Oliveira sa 19 poena, dok je kod Mladosti najefikasniji bio Marino Marelić sa 12 i Tomislav Mitrašinović sa 10 osvojenih poena.

Odbojkaši Mladosti svoj će europski put nastaviti u CEV kupu, dok Portugalce u skupini D Lige prvaka čekaju francuski Tours, poljska Verva Warszawa i talijanska Perugia našeg kapetana, Tsimafei Zhukouskog.

HAOK Mladost Zagreb – Benfica Lisboa 1:3 (20:25, 19:25, 25:20, 21:25)