Hrvatska odbojkaška natjecanja
NOVOSTI

Prvenstvo Dalmacije -Regija Jug za mlađe kadetkinje
Proteklog vikenda, u organizaciji Povjerenice HOS-a za Regiju Jug i OSSDŽ, u dvije dvorane u Sinju, dvije dvorane u Trogiru i po prvi puta u dvorani OŠ Žrnovnica održano je Prvenstvo Dalmacije-Prvenstvo Regije Jug za mlađe kadetkinje. Prvakinje su nakon šest teških utakmica i odigranih 16. setova zasluženo postale ml. kadetkinje OK BRDA SPORT2LIFE iz Splita.
Prvog dana prvenstva pobijedile su OK Kaštel Lukšić , OK Zadar i ŽOK Šibenik te prvim mjestom u svojoj grupi osigurale nastup u četvrtfinalu.

Sutradan u Trogiru, pobjedom 2:1 protiv ŽOK Dubrovnik osigurale su plasman u polufinale, a samim tim se i plasirale na Državno prvenstvo.

U utakmici koja je odlučivala o prolasku u finale , u vrlo dramatičnoj i neizvjesnoj utakmici protiv ŽOK Trogira još jednom uspijevaju nadoknaditi zaostatak izgubljenog prvog seta i ponovno pobjedom 2:1 osigurati finale natjecanja protiv OK Marina Kaštela.

Finale je bilo izuzetno dramatično. Iako je sve ukazivalo na glatku pobjedu Kaštelanki, mlade Brdašice nisu se predavale ni nakon izgubljenog prvog, a ni nakon uvjerljivog vodstva protivnica u drugom. setu. Nakon time out-a kod rezultata, činilo se nedostižnih, 15:3 za Kaštelanke, na teren kao da su izašla neka nova Brda Sport2life, koja serijom 16-3 najprije prelaze u vodstvo 19:18, a potom u dramatičnoj završnici uspijevaju dobiti drugi set 27:25.

Treći set, uz glasno navijanje stotinjak navijača za jednu i drugu ekipu, donosi izjednačenu borbu , kako i dolikuje finalima , a koje se ne bi posramili ni u seniorskoj konkurenciji. Upravo u tom odlučujućem setu finala pokazalo se sve ono što je cijeli turnir krasilo odbojkašice Brda Sport2life, zajedništvo, težak ekipni rad u obrani i ne odustajanje ni u jednom jedinom trenutku od svakog poena. Iako su tog dana jedine odigrale 9 setova ( ukupno 16 u dva dana) mlade Brdašice posljednjim atomima snage uspijevaju rezultatom 17-15 pobijediti u utakmici u kojoj su ih mnogi već bili otpisali.

Šok , nevjerica, sreća, suze radosnice, osmjesi na licima igračica, trenerica, roditelja, navijača, samo su dio atmosfere koji je uslijedio u velikom slavlju nakon pobjede. Cjelokupno slavlje zaokruženo je dodjelom pojedinačnih nagrada za najbolje igračice prvenstva od kojeg su 3 iz redova prvakinja OK BRDA SPORT2LIFE.